Zakres profilaktyki i leczenia

WIZYTA PROFILAKTYCZNA OBEJMUJE NASTĘPUJĄCE PROCEDURY MEDYCZNE:

Badanie lekarskie stomatologiczne z instruktażem higieny – podczas którego oceniana jest kondycja zębów dziecka. Sprawdzenie czy zęby rosną prawidłowo, czy jest próchnica, jaki jest stan higieny jamy ustnej, czy występuje krwawienie z dziąseł podczas mycia zębów.

Badanie żywotności zębów – badanie wykonujemy przesiewowo, sprawdzamy czy zęby prawidłowo reagują w celu wykrycia ewentualnych nieprawidłowości. 

Usunięcie złogów nazębnych ze wszystkich zębów - usunięcie osadów za pomocą szczoteczki oraz usunięcie kamienia nazębnego za pomocą skalera ultradźwiękowego. W przypadku wrażliwych zębów stosujemy znieczulenie w postaci aerozolu lub żelu z lidokainą (procedura znieczulenie powierzchniowe). Oczyszczenie z płytki nazębnej, czyli bakterii oraz resztek jedzenia.

Płukanie kieszonek dziąsłowych roztworem H202 (woda utleniona) w celu odkażenia i wypłukania resztek z kieszonek dziąsłowych w każdym zębie - działanie przeciwbakteryjne.

Lakierowanie wszystkich zębów – pokrycie zębów lakierem z fluorem. Zabieg ten ma na celu wzmocnienie szkliwa i powoduje, że zęby są mniej podatne na próchnicę. Polega na nakładaniu lakieru pędzelkiem na powierzchnię każdego zęba.

Lakowanie – uszczelnianie bruzd specjalnym, światłoutwardzalnym preparatem zwanym lakiem. Zabieg ten zapobiega powstawaniu próchnicy. Wykonywany u pacjenta, gdzie zęby zostały zakwalifikowane do tego zabiegu.

Leczenie próchnicy początkowej – polegający na eliminacji drobnych punktów na powierzchni szkliwa, aby nie przerodziły w bardziej zaawansowane stadia próchnicy. Jedyna odwracalna postać próchnicy. Zabieg wykonywany przy pomocy preparatu i kulki z preparatem w postaci żelu – pasta GC Tooth Mousse.

Opatrunek chirurgiczny – stosowany w miejscach gdzie występuje krwawienie z dziąseł (punktowo) zazwyczaj po usunięciu kamienia w postaci kulki z waty nasączony wodą utlenioną.

Leczenie zmian na błonie śluzowej jamy ustnej – stosowanie preparatu w celu ograniczenia otarć, pęknięć w kącikach ust, w związku z szerokim otwieraniem ust u młodych pacjentów, tak aby po wizycie nie było przykrych dolegliwości. 

Z tego względu, iż zabiegi profilaktyczne są bezinwazyjne, bezbolesne oraz bezkrwawe rodzice nie muszą obawiać się, że dziecko będzie czuło dyskomfort/ból podczas takiej wizyty. Uczeń po wizycie otrzyma formularz dedykowany rodzicom z informacją jakie świadczenia zostały wykonane oraz niezbędne informacje dotyczące np. zaleconej konsultacji specjalistycznej, stanu higieny jamy ustnej u dziecka oraz jakie zęby wymagają leczenia. 

ZAKRES LECZENIA:

  • Wypełnienie ubytku korony zęba mlecznego,
  • Opatrunek leczniczy w zębie stałym,
  • Opatrunek leczniczy w zębie mlecznym,
  • Całkowite opracowanie i odbudowa ubytku zęba na 1 powierzchni,
  • Całkowite opracowanie i odbudowa ubytku na 2 powierzchniach,
  • Dewitalizacja miazgi zęba z zaopatrzeniem ubytku opatrunkiem,
  • Usunięcie zęba mlecznego,
  • Znieczulenie nasiękowe,
  • Znieczulenie przewodowe.

W naszych gabinetach pracują wykwalifikowani lekarze, asystentki i higienistki stomatologiczne. Stosujemy środki i preparaty sprawdzonej jakości.

Opieka stomatologiczna jest bezpłatna w ramach kontraktu z NFZ.

Informacja o cookies
Serwis korzysta z plików cookies. Pozostając na stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.
Dowiedz się więcej