Dla gmin i szkół

 

Possum Sp. z o.o. działając pod marką Agenci Uśmiechu zajmuje się tworzeniem gabinetów szkolnych oraz świadczeniem usług stomatologicznych w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.

 

Co oferujemy?

* kompleksową organizację gabinetu stomatologicznego w szkole na terenie gminy/powiatu,
* wyposażenie gabinetu w sprzęty oraz narzędzia z naszych funduszy,
* zatrudnianie wykwalifikowanego personelu, 
* prowadzenie dokumentacji medycznej,
* opiekę stomatologiczną nad dziećmi i młodzieżą oraz aktywną współpracę z Rodzicami.

 

Czy usługi świadczone przez Possum Sp. z o.o. są płatne?

Nie!

Nasze usługi są bezpłatne, a Miasto/Gmina/Powiat nie ponosi kosztów związanych z wyposażeniem, organizacją i bezpośrednią obsługą gabinetu.

Dlaczego to konieczne?

W 2019 roku Sejm uchwalił Ustawę o opiece zdrowotnej nad uczniami (Dz. U. 2019 poz. 1078). Według jej zapisów dyrektor szkoły i/lub organ prowadzący szkołę musi zapewnić uczniom warunki organizacyjne opieki zdrowotnej, gdzie wykwalifikowany personel ma świadczyć usługi o charakterze profilaktycznym.

 

Jakie są korzyści dla Państwa dzięki współpracy z Possum Sp z o.o.?

 

➢ Decydując się na współpracę z nami otrzymują Państwo profesjonalną obsługę zapewniającą organizację, wyposażenie, przygotowanie gabinetu oraz zatrudnianie wykwalifikowanego personelu,

➢ Dzieci i młodzież placówek oświatowych z terenu miasta/gminy/powiatu zostają objęci regularną profilaktyczną opieką stomatologiczną,

➢ Miasto/gmina/powiat dzięki współpracy z nami są odpowiednio przygotowane zgodnie z wymogami ustawodawcy ,

➢ Miasto/gmina/powiat nie muszą starać się o kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia- wszystkim zajmujemy się my.

Koncentrujemy się na świadczeniach z zakresu profilaktyki dla uczniów. Naszym celem nie jest jedynie doraźna pomoc w sytuacjach nagłych, a opieka nad wszystkimi uczniami na poziomie prewencyjnym. Misją naszej działalności jest kompleksowe zapobieganie próchnicy u dzieci i młodzieży.

Na podstawie wieloletniego doświadczenia możemy stwierdzić, że regularne badania kontrolne i cały szereg świadczeń profilaktycznych, mogą w perspektywie kilku lat poprawić stan jamy ustnej uczniów w taki sposób, że będą mogli oni całkowicie uniknąć leczenia. 

Właśnie tym różnimy się od innych placówek oferujących swoje usługi stomatologiczne, które leczą zęby dzieci i młodzież tylko doraźnie- chcemy regularnie dbać o przyszłość zębów uczniów w Państwa Mieście/Gminie/Powiecie!

To bardzo ważne- chcemy przyjąć KAŻDEGO z uczniów co najmniej 2 razy w roku.

Jakie są modele i warunki podjęcia współpracy?

Jeżeli dysponują Państwo pomieszczeniem w szkole, które może zostać na stałe zaadaptowane przez nas jako gabinet stomatologiczny, wówczas podejmujemy się czynności adaptacyjnych.

WAŻNE!

Nie musimy posiadać gabinetu z przyłączami!

Dysponujemy mobilnymi fotelami oraz unitami dentystycznymi, w związku z czym nie musimy w żaden sposób ingerować w struktury budynku.

Podpisanie porozumienia gwarantuje, że świadczenia będą wykonywane regularnie, na warunkach wspólnie ustalonych z organem prowadzącym szkoły. 

 

 
Informacja o cookies
Serwis korzysta z plików cookies. Pozostając na stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.
Dowiedz się więcej