Jak skorzystać?

Opieka stomatologiczna jest niezwykle ważna już od najmłodszych lat życia dziecka. Zęby mleczne muszą być zdrowe, by zdrowe były też zęby stałe. Za próchnicę odpowiedzialne są bakterie, więc jeśli zatakują zęby mleczne, to potem z łatwością przejdą na zęby stałe. By jej uniknąć należy myć zęby pastą z fluorem przynajmniej dwa razy dziennie, unikać cukrów prostych, czyli słodyczy oraz regularnie korzystać z profilaktyki stomatologicznej w gabinecie. Tym właśnie się zajmujemy. 

Oferujemy bezpłatną, refundowaną przez NFZ profilaktykę i leczenie w ramach szkolnych gabinetów dentystycznych. 

Co zrobić, by z niej skorzystać?

Zabiegi profilaktyczne: nie musisz robić nic. 

Ale możesz zachęcić dziecko do wizyty u dentysty. Im wcześniej się oswoi z gabinetem i lekarzem, tym chętniej będzie korzystało z profilaktyki. 

Zabiegi z tej grupy są nieinwazyjne i dziecko może z nich korzystać w zakresie ustalonym przepisami prawa. Rodzic lub opiekun może wyrazić sprzeciw (na piśmie), by dziecko nie chodziło na wizyty.

Leczenie: musisz wyrazić zgodę.

Formularz otrzymasz w gabinecie, szkole lub pobierzesz z Internetu. Aby dziecko mogło być leczone, np. mieć zakładane wypełnienia (plomby), potrzebujemy pisemnej zgody.

Próchnica może zniszczyć cały ząb mleczny i, wbrew pozorom, jest to spory problem - wyrastające zęby stałe nie będa miały właściwego oparcia, by prosto rosnąć. W efekcie dochodzi do wad zgryzu u dziecka. 

Jak dbać o zęby dziecka i przeciwdziałać próchnicy przeczytacie w dziale Kącik Zdrowych Zębów

 

Informacja o cookies
Serwis korzysta z plików cookies. Pozostając na stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z nich.
Dowiedz się więcej